Depo pro Dentální Péči
Co jíst a pít po vytržení zubů?
Monika Gajdošová

Monika Gajdošová

Jídlo, Které Zvládnete Po Vytržení Zubů

Když jsem byla mladší, jednoho dne mi zubní lékař vytrhl zub a ráno jsem se probudila se silnou bolestí. Měla jsem velký hlad, ale nemohla jsem žvýkat. Přitom jsem se nadechla a řekla jsem si: "Monika, musíš něco jíst, abys přežila!" Toto je seznam jídel, které můžete bez problémů konzumovat po extrakci zubu.

Dárek Pro Vaše Tělo: Výživné Tekutiny

Jedním z nejlepších nápadů, jak zvládnout stravu po vytržení zubu, je sáhnout po tekutinách, konkrétně proteinových shakech a vývaru. Můj oblíbený je proteinový shake s borůvkami a ovsenými vločkami. A i když jde o tekutinu, nenazývala bych to obědem. Tyto nápoje jsou skvělé, plné potřebných živin, a důležité je, že nám umožňují zůstat plní a zdraví, aniž bychom museli žvýkat.

Když Chutě Chybí: Vychutnejte Si Smoothie

Smoothie je další skvělou volbou. Když mi byl vytřen zub, mého roztomilého manžela Mareka napadlo, že mi udělá jahodové smoothie. Já jsem si to moc užívala a cítila jsem, že jídlo je pro mě najednou méně stresující. Jen si pamatujte, že musíte pít smoothie lžící, ne brát do úst přímo z brčka, abyste zabránili vytvoření vakua ve vašem ústech.

Chuťové Bujóny: Hovězí Vývar, Slepičí Polévka, a Ostatní

Pamatuji si, že když mi byl vytřen zub, oblíbenou volbou byly také bujóny. Bujóny můžeme považovat za skvělý kompromis mezi jídlem a tekutinou. Hovězí vývar, slepičí polévka, rybí polévka - všechny tyto varianty jsou skvělé! Já osobně miluju polévku z červené čočky, kterou dělává Marek. Oh, jak skvělá je ta chuť!

Královna Zdravých Snídaní: Ovesná Kaše

Ovesná kaše je další jídlo, které mi pomohlo překonat těžké časy po vytržení zubu. Bez nutnosti žvýkat, ale zároveň chutná! Můžete si ji připravit s trochou medu pro sladší chuť. Můj manžel, Marek, dokonce přidal špetku skořice do mé kaše! Vždy se snaží, abych si užila tento speciální okamžik, a já ho za to miluji.

Těstoviny: Když Potřebujete Něco Víc

Můžete si myslet, že těstoviny jsou obtížné na konzumaci po vytržení zubu. Ale ne, nejsou! Stačí je jen dobře uvařit. A ujistěte se, že k nim přidáte dostatek omáčky, aby byly měkké a snadno stravitelné. Já se vždy snažím o přípravu těstovin s rajčatovou omáčkou. Je to tak jednoduché a zároveň chutné, že nemůžete odolat!

Jakékoliv pyré: Bravčové, Bramborové, Mrkvové

Jakékoliv pyré je skvělou volbou, pokud se nemůžete zuby dotknout. Pyré může být připraveno z jakéhokoliv druhu zeleniny nebo masa a je opravdu snadné to sníst. Bramborové pyré je klasika. Ale co třeba mrkvové nebo brokolicové pyré? Je to způsob, jak do vašeho jídelníčku začlenit aspoň trochu zeleniny.

Zmrzlina a Jogurt: Král Králů

A konečně - zmrzlina a jogurt. Tyto dvě potraviny jsou králem králů, pokud jde o jídlo po extrakci zubu. Chladná zmrzlina dokonce může pomoci zmírnit bolest a otoky. Ale buďte opatrní a vyberte si méně sladké varianty, aby jste se vyhnuli dalším problémům se zuby.

Mám naději, že vám tento článek pomohl při rozhodování, co jíst po vytržení zubu. Je důležité vzpomenout, že byste měli jíst to, co skutečně milujete a co vám pomáhá cítit se lépe. A nezapomeňte - vždy je tady pro vás moje rodina a já!

Populární tag : strava po vytržení zubů pití po extrakci zubů péče po vytržení zubů k čemu jíst po extrakci zubů


Napsat komentář