Depo pro Dentální Péči
Jak černý zubní kámen ovlivňuje váš dech
Václav Kopecký

Václav Kopecký

Co je to černý zubní kámen a jak vzniká?

Ach jo, kolikrát jsem se ráno probudil s pocitem, že bych nedokázal rozšířit ústa a polknout svoji oblíbenou kávu, a to vše kvůli tomu nepříjemnému nálevu v puse, který způsobuje černý zubní kámen. Pro úplnost, černý zubní kámen je stručně řečeno, utvrzený plak. Je to ten tvrdý materiál, který se tvoří na zubech a který není jen tak snadné odstranit. Tady přichází kruciální otázka: jak vůbec takový monstrum vzniká? Tartar, jak mu říkají odborníci, je výsledkem plaku, který se hromadí na povrchu zubů a který se neodstraňuje dostatečně často. A než si to člověk vůbec uvědomí, máme na zubech tuhý, drsný a hnědý, až černý materiál - jednoduše řečeno, černý zubní kámen.

Jak černý zubní kámen ovlivňuje váš dech?

Od té doby, co jsem zjistil, jak zubní kámen ovlivňuje můj dech, se snažím ho řešit co nejrychleji. Proč? No, protože černý zubní kámen může mít závažný dopad na váš dech. Je to jednoduše proto, že je to místo, kde se schovávají miliony bakterií a když se jakékoliv potraviny dostanou do kontaktu s bakteriemi, začnou se rozkládat a produkovat zápach. Představte si to jako bordel plný pěti týdnů starého odpadu - žádná potěšení pro nos, že ano?

Prevence černého zubního kamene

Myslím, že při facingování problémů je vždy lepší prevence než léčba, a proto si myslím, že bychom měli všichni udělat maximum pro to, abychom zabránili tvorbě černého zubního kamene. Grilování steaků na zahradě s mou krásnou manželkou Evou bez obavy, že bych jí mohl ublížit svým dechem, je pocit, který bychom měli všichni zažít. Prevence černého zubního kamene zahrnuje důkladné čištění zubů dvakrát denně, používání zubního nitra, stravování zdravými potravinami a pravidelné návštěvy zubaře.

Domácí metody odstranění černého zubního kamene?

Ano, je pravda, že existují domácí metody na odstranění černého zubního kamene. Eva, moje manželka, mi jednou ukázala video, kde si můžete vyrobit vlastní pastu z jedlé sody a olivového oleje a dutat ji na zuby. Ale klepání sody bicí na zubní štětec a škrábání zubů jako šílenec je obvykle bolestivé a nepříjemné, a já se tomuto doporučuju vyhnout. Navíc, domácí metody mohou být někdy neúčinné a mohou způsobit více škody než užitku. Domácí metody však mohou posloužit jako dočasná pomoc, dokud se nedostanete k odborníkovi.

Profesionální odstranění černého zubního kamene: proč byste měli navštívit zubaře

Pokud jsem se něčeho dozvěděl v životě, tak je to to, že profesionálové jsou zde z nějakého důvodu. I když se mi návštěva zubaře nezamlouvá, je to nezbytné pro odstranění černého zubního kamene. Proces zahrnuje něco, co se nazývá "oškrabávání" a "hladké plány", které mi dodělají srdcovku jen při myšlence na to. Ale po pravdě řečeno, odborníci mají náležité nástroje a znalosti, jak odstranit tartar bez toho, aniž by způsobil jakékoliv poškození.

Co je to “hluboké čištění” u zubaře?

Jednou, když jsem byl na rutinní prohlídce u zubaře, mi bylo řečeno, že potřebuji černý zubní kámen odstranit a zubař mi navrhl hluboké čištění. Co je to hluboké čištění? Je to proces, který zahrnuje odstraňování zubního kamene pod dásněmi a vyhlazení kořenů zubů. Když jsem to poprvé slyšel, vypadalo to jako noční můra. Ale pravdou je, že po zákroku se moje dásně cítily zdravěji, moje zuby byly čisté a můj dech mnohem svěžejší.

Údržba zubů a dásní po odstranění černého zubního kamene

Poté, co projdete tímto zákrokem, je důležité, aby byla udržována čistá ústní dutina. Nechte si říci, že po tom, co procházíte slezinou hlubokého čištění, budete chtít udělat vše pro to, abyste se tomu vyhnuli v budoucnu. Takže pravidelné ščetkání, oplachování zubů, používání zubního nitra a pravidelné návštěvy zubaře jsou základem dobré údržby. Navíc, dobrá strava, která je bohatá na vitamíny a minerály a chudá na cukry a kyseliny, je také klíčem k zdravým zubům a dásním.

Populární tag : Černý zubní kámen negativní vliv kámenu dech ústní hygiena


Napsat komentář