Depo pro Dentální Péči
Zubní fazety: Co očekávat během a po proceduře
David Černý

David Černý

Co jsou zubní fazety a proč je zvolit

Málokterý z nás obdaří příroda skvělým úsměvem plným rovných, bílých zubů. Ale hej! To neznamená, že se musíme smířit s tím, co nám bylo dáno. Zde vstupuje do hry řešení jménem zubní fazety. Zubní fazety jsou tenké šupinky, obecně vyrobené z porcelánu, které ošetřují přední stranu vašich zubů. Myslete na to jako na nový kabát pro vaše zuby - jen tenhle kabát je mnohem čistší, světlejší a hezčí než původní. Zdá se, že vám to někam zní? Ano ano, zubní fazety jsou populární mezi celebritami. Kdo by si nechtěl pořídit dokonalý hollywoodský úsměv, že? Ale nejen to. Zubní fazety mají skvělý dopad na naše sebevědomí. Jsem si jistý, že se mi dáte za pravdu, když řeknu, že lepší pocit ze sebe je vždycky fajn.

Jak probíhá proces návštěvy zubaře

Před tím, než se do toho pustíte, měli byste vědět, co proces zahrnuje. A já vám to řeknu! Nejprve si budete muset najít kvalitního zubaře, důvěřujte mi, tohle není něco, co byste chtěli zlevňovat. Jak vybrat dobrého zubaře? Podívejte se na recenze, poptejte se mezi přáteli a rodinou. Mě osobně to vždy dovede k těm nejlepším! Jakmile máte zubaře, můžete se pustit do procesu. Nejdříve vám zubař udělá kontrolu a posoudí, zda jsou fazety pro vás vhodné. To je důležité, protože ne každému fazety vyhovují. Pokud vám zubař řekne, že můžete jít do toho, v následující návštěvě zubař sejmula vrstvu vašeho zubu, aby učinil místo pro fazetu. Toto může způsobit trochu nepohodlí, ale nebojte se, zubaře to dělají pořád. Poté, co je vaše zubní sklovina odstraněna, zubař udělá otisk vašeho zubu a ten se odešle do laboratoře, kde vytvoří vaše fazety. Mezitím dostanete dočasné fazety. Jakmile jsou vaše zubní fazety připraveny, už jen stačí přijít k finálnímu nanesení, kdy se stávají součástí vašeho úsměvu. A voilà! Máte úsměv snů.

Možné komplikace a rizika

Jako vše v životě, i zubní fazety přinášejí svůj podíl rizik a komplikací. Můžete pocítit citlivost zubů, zejména na studené a horké. To je zcela normální a mělo by to odeznít do 2 týdnů. Pokud ne, měli byste se vrátit ke svému zubaři. Další možná komplikace je odchlípnutí nebo popraskání fazety. Ale žádná panika! Pokud se to stane, zubař vám může fazetu nahradit. A nadto, tvrdé jídlo může poškodit vaše fazety. Proto byste se měli vyhnout ořechům, tvrdému ovoce a dalším tvrdým potravinám. Na závěr, některé lidi mohou být alergičtí na materiál fazety, což může způsobit nepohodlí. Pokud si myslíte, že by to mohl být váš případ, diskutujte o tom se svým zubařem.

Údržba zubních faset

Co je skvělé na zubních fasetách je, že jejich údržba je velice jednoduchá. Stačí jen dodržovat dobré zubní návyky, jako je pravidelné čištění zubů, používání zubní nitě a pravidelné návštěvy u zubaře. Moje pravidlo je, že byste měli čistit zuby alespoň dvakrát denně a používat zubní nit pokud možno po každém jídle. A další věc, vždy si vyberte zubní pastu, která je přátelská k zubním fasetám. To znamená, že by měla být bez abrazivních látek, které by mohly poškodit fazety. Pravda je, že i když jsou zubní fazety odolné, nejsou nerozbitné. Proto je důležité dodržovat tyto tipy pro údržbu.

Co očekávat po proceduře

Takže máte nové zubní fazety, jste nadšení, ale možná se trochu bojíte, co přijde poté. První pár dní může být vaše citlivost zubů zvýšená, jako jsem již zmínil. To je naprosto normální a mělo by odeznít do několika dní. Možná zjistíte, že vám chvíli trvá, než si zvyknete na nový pocit fazet na zubech. Ale zas si na to zvyknete. Pamatujte na to, že každá změna vyžaduje nějaký čas na adaptaci. Takže buďte trpěliví a brzy budete mít pocit, jako by vaše nové zuby byly vždy součástí vašeho úsměvu. A pokud máte nějaké obavy, neváhejte se obrátit na svého zubaře. On je tady, aby vám pomohl.

Osobní zkušenost a závěrečné myšlenky

V této části bych měl mluvit o vlastních zkušenostech, ale upřímně řečeno, já osobně jsem nikdy neměl zubní fazety. Ale moje teta má. Když měla své zubní fazety nasazeny, bylo to pro ni velkou změnou. Ale po krátkém čase si na ně zvykla a teď jí dokonce všichni závidí její úsměv. Takže pokud máte zubní fazety na obzoru, doufám, že vám tento článek pomohl připravit se na cestu. A pamatujte, zubní fazety mohou být skvělým řešením pro vaše problémy s úsměvem. Ale jako s každou procedurou, důkladně se informujte a vždy konzultujte svá rozhodnutí se zkušeným profesionálem.

Populární tag : Zubní fazety Procedura zubních faset Po proceduře faset Očekávaný průběh faset


Napsat komentář