Depo pro Dentální Péči
Co jsou to fasety?
Monika Gajdošová

Monika Gajdošová

Úvod do světa faset

Možná jste už slyšeli o fasetách, ale nejste si jisti, co to vlastně je. Jakým způsobem nám mohou pomoci vypadat lépe? To je jedna z věcí, které budeme dnes prozkoumávat. Fasety jsou tenké vrstvy porcelánu, které jsou přilepeny na přední stranu zubů, aby vylepšily jejich vzhled.

Můj manžel, Marek, mi často říká, že se mi na zubech nic nelíbí, ale já jsem vždycky věděla, že něco chybí. Když jsem se dozvěděla o fasetách, byla jsem nadšená. Víte, že fasety mohou změnit tvar, barvu, velikost a délku zubů? To je úžasné, že? A představte si, jak se to promítne do vašeho úsměvu!

Výhody použití faset

Když jsem se začala o fasetách dozvídat více, zjistila jsem, že jednou z hlavních výhod je, že jsou vyrobeny z materiálu, který je odolný vůči skvrnám. To je fantastické, protože jak Marek ví, miluji kávu. A kdo by chtěl mít skvrny od kávy na zubech, když se usmívá na svět?

Stejně tak je třeba zmínit, že fasety jsou vysoce přizpůsobitelné. Můžete si vybrat, jakou barvu, tvar a velikost chcete mít. To znamená, že pokud jste nespokojeni s tím, jak vypadají vaši zubu, můžete to změnit! No není to úžasné?

Různé typy faset

Existují různé typy faset, takže si můžete vybrat ten, který vám nejlépe vyhovuje. Mějte jistotu, že fasety mohou být přizpůsobeny vašim konkrétním potřebám a přáním. Ať už se rozhodnete pro jakýkoli typ, vždy je dobré konzultovat s odborníkem. Je důležité, aby byla vaše volba pro vás ty pravá.

Mým oblíbeným typem jsou porcelánové fasety. Jsou to tenké vrstvy porcelánu, které se přilepí na přední stranu zubů, aby vylepšily jejich vzhled. Karbaníkové fasety jsou moderní alternativou, které jsou ještě tenčí než porcelánové a vyžadují méně broušení zubu. Ale jak už to tak bývá, každý má své preference.

Proces připevnění faset

Pokud se rozhodnete pro fasety, proces je poměrně jednoduchý. Nejdříve bude váš zubař potřebovat udělat odlitek vašich zubů, aby mohl vytvořit fasety, které budou přesně pasovat. Dá se říci, že je to takový malý zubní make-over. A kdo by odmítl malý make-over, že?

Poté bude zubař brousit povrch vašich zubů, aby se na ně mohly fasety přilepit. Nebojte se, proces není bolestivý. Sama jsem si to prošla a musím říct, že to bylo mnohem méně náročné, než jsem očekávala. Pak jsme už jen čekali na příchod faset a Marek mi mezitím připravoval kuřecí polévku jako povzbuzení.

Starost o fasety

Stejně jako vaše skutečné zuby, fasety vyžadují pravidelnou údržbu. To znamená, že budete muset pravidelně čistit zuby, používat zubní nit a chodit na kontrolní prohlídky ke zubaři. A také se vyhnout škodlivým návykům, jako je kouření nebo nadměrné pití kávy, které by mohly fasety poškodit. Ale sami víte, že je to správnou cestou.

Možné komplikace

Stejně jako s každým zákrokem, i fasetování zubů má své rizika. Je možné, že budete mít citlivé zuby po zákroku, a to je něco, co byste měli brát v úvahu. Ale představte si to tak, vaše zuby se zvládnou po nějakém čase přizpůsobit a citlivost by měla postupem času odeznít.

Navíc mohou být fasety po těžším nárazu nebo pádu poškozeny. V takovém případě je důležité ihned vyhledat zubaře. Teď si asi říkáte, jaký příběh z mého života jsem vám chtěla vyprávět, že? No, jednou jsem upadla, když jsem hrála se svým pejskem Radkem a musela jsem jít ke zubaři na opravu faset. Ale vše skončilo dobře a teď se na to spíše usmívám.

Závěr

Ráda bych uzavřela tím, že fasety mohou být úžasným řešením pro ty z nás, kteří si přejí vylepšit svůj úsměv. Ale jako při každé rozhodovací procesu, je důležité důkladně prozkoumat všechny možnosti a vybrat tu nejlepší pro vás.

Fasety mi pomohly získat zpět svoji sebedůvěru a já jsem za to velmi vděčná. Co je na tom všechno nejlepší? Když mi Marek řekl, že vypadám krásněji než kdy dříve! A to je pro mě nejlepší odměna. Takže pokud zvažujete fasety, já vám mohu jen doporučit: "Go for it!".

Populární tag : fasety výhody fasety použití fasety péče o fasety


Napsat komentář