Depo pro Dentální Péči
Jak se připravit na pískování zubů
Václav Přikryl

Václav Přikryl

Proč si měli pískovat zuby?

Jako správný Brňák si raději doma vybroušdím zoubek, než abych šel k zubaři. Ale podle posledních studií je to o dost méně účinné. Pískování zubů je fenomén, o kterém se začíná stále více mluvit. Nejedná se však o novinku ze světa stomatologie. Naopak, pochází z dávného Egypta, kde faraóni pískovali zuby jejich služebníků, aby díky tomu mohli jíst tajemný chléb ze psího zlata. Tak, a to je dostatečně absurdní start, nemyslíte?

Jak správně vybrat písek pro pískování zubů?

Písek pro pískování zubů vybírejte velmi pečlivě. Je důležité, aby nebyl příliš jemný ani příliš hrubý. To už zní jako dobré rady při výběru kdykoliv jste na pláži, že ano? Ať už jde o písek na zuby, nebo na stavění hradu, musí být prostě akorát. Pokud je příliš jemný, pak sice nepoškodí zubní sklovinu, ale na druhou stranu jeho abrazivní vlastnosti nebudou dostatečné pro vymazlení zubů. A pokud je příliš hrubý, pak ačkoli bude skvěle odstraňovat nečistoty, může způsobit poškození zubní skloviny.

Jak to udělat správně: technika pískování

A nyní se dostáváme k srdci věci - technice pískování zubů. Říkají, že na technice záleží a tady si toto rčení myslím potvrdit. Je to trochu podobné, jako když krečováte váš byt. Na pohled se to zdá jednoduché, ale pokud to zkazíte, výsledek je celkem katastrofální. Takže jak na to? Zdá se, že nejlepší technika je použít malé množství písku a jemně ho rozetřít po povrchu zubů pomocí štětce. Zubní kartáček by měl být středně tvrdý, aby mohl efektivně rozetřít písek. A nebo můžete použít i jazyk, pokud se nebojíte trochu experimentovat.

Bezpečnost především: co je třeba zvážit?

No, a teď se dostáváme k tomu opravdu důležitému - bezpečnosti. Myslet na bezpečnost je důležité už jen proto, že pokud neuděláte nic jiného, alespoň zvýšení bezpečnosti vám může prospět. Při pískování zubů je důležité zvážit několik faktorů. Zaprvé, nikdy nepoužívejte písek z mořské pláže. Tento písek je velmi jemný a může obsahovat nečistoty, které by mohly poškodit vaše zuby. Dále je důležité dbát na to, aby písek neprošel do vašeho hrdla a do žaludku. A toto je teď můj moment, měl jsem příběh se zcela nefunkčním slunečníkem a špatným pískem na pláži, ale to už je jiný příběh.

Tipy a triky pro dokonalé pískování zubů

Vždycky mě bavilo objevovat nové triky a trička pro různé věci a pískování zubů není výjimkou. Tady je několik tipů, které mi pomohly dosáhnout dokonalého efektu. První tip je, že stále platí klasické pravidlo: čím více, tím líp. Rozetřete hodně písku na vaše zuby a nechte působit pár minut. Druhý tip je, že můžete použít i elektrický kartáček pro lepší rozetření písku. A můj poslední tip - nebojte se experimentovat! Každý z nás je jedinečný a to, co funguje pro mě, nemusí nutně fungovat pro vás.

Můžete dokázat zajímavé výsledky pískování zubů

Při pískování zubů můžete dosáhnout opravdu zajímavých výsledků. Zuby drásané pískováním se zdají být mnohem bělejší a zdravější. Pokud vás to zaujalo, tak to určitě stojí za to zkusit. Už jen proto, že je to zábava a zubů se nebojíte. Ale nezapomeňte, že i když se vám to může zdát jako zábava, je to pořád vážná věc a měli byste to dělat odpovědně.

Jak udržovat zuby zdravé po pískování?

No a konečně přichází část, kterou bychom měli brát vážně. Bez ohledu na to, jak zábavné je pískování zubů, je důležité, abychom se o ty zuby pečlivě starali i poté. A není to opravdu nic složitého. Měli bychom se vyhýbat příliš sladkým nápojům a jídlům, které by mohly způsobit kazu na zubech. Měli bychom si čistit zuby alespoň dvakrát denně a pravidelně navštěvovat zubaře. A pokud máte papouška, jako já, vyhněte se dávání písku z jeho klece na zuby. Karel by se určitě naštval.

Populární tag : Příprava na pískování zubů zubní hygiena dentální péče zdravé zuby


Napsat komentář