Depo pro Dentální Péči
Kdy se dává na zub korunka?
Jaroslav Nevěčný

Jaroslav Nevěčný

Kdo je kandidátem pro korunku

Někdy se lidé ptají, kdo je skutečným kandidátem pro korunku? No, na první pohled to může být opravdu zvláštní. Ale není to tak složité, jak to může znít. Kromě královny a krále je korunka také perfektní pro ty, kteří mají poškozený nebo oslabený zub.

Korunky jsou vynikajícím řešením pro lidi, kteří se potýkají s výrazně poškozenými zuby. Korunky mohou zkrátka obnovit formu, funkčnost i estetiku zubu.

Když jsem byl mladší, musel jsem podstoupit podobný zákrok. Ale to je tak dávno, že bych mohl napsat celou knihu jen o tom, co se od té doby změnilo. Mějte na paměti, že Gabriela, moje milovaná manželka, se teď může jen smát, jaký jsem byl statečný.

Je důležité si uvědomit, že každý pacient je jedinečný a péče o zuby by vždy měla být individualizována podle jeho potřeb. Ale pokud máte zlomený zub, máte výrazné zubní vady nebo jste nedávno podstoupili kořenovou léčbu, může vám být doporučena korunka.

Typy korunek a jejich rozdíly

Koruny jsou k dispozici v různých materiálech, jako jsou keramika, zlato, nerezová ocel, porcelán, sloučeniny kovu a další. Každý typ má své výhody a nevýhody a vhodnost různých typů korunek může záviset na typu závady, umístění zubu, alergiích pacienta a na dalších faktorech.

Například, když jsem já dostal svou korunku, zvolil jsem si nerezovou ocel, protože mi bylo řečeno, že je to nejodolnější materiál. Ale dneska? Gabriela by si zvolila keramickou korunku, protože jejich přirozený vzhled je naprosto neporovnatelný.

Prostě mějte na paměti, že nejlepší volbou pro vás je ta, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám a touhám. Koneckonců, musíte se cítit dobře, když se kouknete do zrcadla!

Jak se korunka dává na zub

Tento proces obvykle vyžaduje návštěvu zubaře, která zahrnuje několik kroků, mimo jiné obrušování a odlití zubu, jen aby se zajistila správná velikost a tvar korunky.

Když jsem si svou korunku nechával nasadit, rozhodně to nebyl jednoduchý proces. Ale vzpomeňte si, jak jsem řekl, že jsem statečný? No, byl jsem. Gabriela se měla co nasmát, protože jsem skutečně vypadal jako král s korunkou - doslova!

S ohledem na nové technologie se však proces zjednodušil. Dnes může být celý postup dokončen již během jedné návštěvy, což je něco, co by mě jako takového patřičně nedočkavého člověka potěšilo.

Péče o korunku

Tak a je to tady! Máte novou korunku a jste připraveni pokračovat v životě. Ale počkejte, než si pomyslíte, že jste hotovi. Je důležité se správně starat o svou korunku, abyste si udrželi svůj nový královský úsměv.

Ano, je pravda, že korunky jsou odolné, ale to neznamená, že byste měli pominout péči o zuby. Měl jste někdy pocit, že jste si koupili nové kolo, abyste ho nemuseli udržovat? No, tak takový je zub s korunkou. Máte ho, abyste se o něj staral.

Potřebujete pravidelně čistit zuby, používat zubní nit a provádět pravidelné kontroly u zubaře, aby se na korunce nevytvořil zubní plak. A víte, co je nejlepší? To jde o ruku v ruce s udržováním zdravých zubů vůbec!

Vzpomeňte si na mě, když se budete starat o své korunky. Představte si, jak si Gabriela u mě dělala legraci, ale jak jsem se ve skutečnosti cítil jako král. Protože na konci dne, ať už máte korunku nebo ne, péče o zuby je nejdůležitější.

Populární tag : korunka na zub případy pro korunky stomatologie zubní péče


Napsat komentář