Depo pro Dentální Péči
Pískování zubů: Jak často byste měli jít na proceduru
Václav Kopecký

Václav Kopecký

Pískování zubů: Jak často byste měli jít na proceduru

Význam pískování zubů pro zdraví úst

Už od narození se užíváme kusičkami k úžitku, který je spojený s podáváním různých druhů potravin a temperamentů. Ale věděli jste, že zuby mohou mít také značný vliv na naše celkové zdraví? Ano, máte naprosto pravdu. Jestliže přístup k péči o své zuby nerezpektujeme, tak mohou mít následky na naši celkovou pohodu a také v našem úsměvu.

Pískování zubů je jednou z metod, které můžeme využít pro udržení zdraví našich úst v top kondici. Jde o proceduru, při které se odstraňuje zubní plak a zubní kámen pomocí speciálního přístroje vysílajícího proud vody s příměsí speciálního jemně mletého prášku.

Pískování zubů versus běžné čištění zubů

Možná se někteří z vás ptají, proč bychom měli platit za pískování zubů, když můžeme použít klasický kartáček a pastu. No, to je otázka na místě. Jak však vlastně rozdíl je? A je skutečně tak velký?

Otázce jsem se rozhodl věnovat podrobnější výzkum. A zjistil jsem něco neuvěřitelného. Pískování zubů je tak efektivní, že je schopné odstranit nejen zubní plak a kámen, ale dokonce i pigmentaci způsobenou kávou, čajem nebo kouřením. To se žádnou zubní pastou nepodaří!

Jak často byste měli jít na pískování zubů

Jistě, pískování zubů je skvělý nástroj k udržení zdravých a bílých zubů. Ale jak často bychom měli na tuto proceduru chodit? Odpověď není tak jednoznačná, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Frekvence pískování zubů je totiž individuální a závisí na různých faktorech - jaký máte životní styl, jak se stravujete, jestli kouříte. V průměru bychom ale měli absolvovat tuto proceduru jednou až dvakrát do roka.

Běžný průběh pískování zubů

Pravděpodobně si říkáte: "Fajn, ale co mě teda čeká při pískování zubů?" Nemusíte se ničeho bát. Je to bezbolestný proces, který je velmi efektivní pro udržení zdraví vašich zubů.

Velmi často se tato procedura kombinuje s ultrazvukovým čištěním zubů. Úvodně dojde k odstranění hrubých nánosů zubního kamene ultrazvukem, následně pak k pískování, kdy se odstraňuje zbylý plak a také pigmentace zubů.

Pískování zubů a bolest

Mnoho lidí se pískování zubů bojí z obavy ze bolesti. Ale není potřeba se ničeho bát. Jak jsem již zmínil, pískování zubů je bezbolestný proces. Je to skvělá metoda, jak se zbavit zubního kamene a zároven udržet svůj úsměv bílý jako sněhová vločka.

Příběh z mého života

Povím vám jeden příběh z mého života. Jako mladý kluk jsem měl strach z dentistů. Když jsem poprvé slyšel o pískování zubů, byl jsem zděšený. Ale jednoho dne jsem se rozhodl překonat svůj strach a šel jsem na to. A co si myslíte, že se stalo? Nejenže mě to nebolelo, ale moje zuby vypadaly lépe než kdykoli předtím!

To byla pro mě skutečná změna. Od té doby jsem se stal pravidelným klientem pro tuto proceduru. A věřte mi, můj zubní lékař je naprosto spokojený.

Závěr: Proč byste měli jít na pískování zubů

Pískování zubů je naprosto úžasná věc. Nejenže vám pomůže udržet úsměv bílý a zdravý, ale také může předcházet dalším problémům s ústním zdravím. Je to bezbolestné a efektivní, tak proč to nezkusit?

Populární tag : Pískování zubů frekvence návštěv zubní hygiena dentální péče


Napsat komentář