Depo pro Dentální Péči
Sady Na Bělení Zubů: Jak Je Správně Používat
Lukáš Hudeček

Lukáš Hudeček

Výběr správné sady na bělení zubů

Posaďme se a natočme si šálek kávy. Nebudu vás zdržovat s tím, jak se mi daří s mým papouškem Kájou, teď máme důležitější věci na práci. Jde o naše zuby. Pokud jste někdy prozkoumali trh s bělicími sadami, všimli jste si zcela jistě, že je jich neúrekom. Jsou tu pasty, gely, pásky, pera a mnoho dalších produktů. Jedna věc je ale jistá - všechny slibují nám divy a dokonaly bílé zuby. Ale jak vybrat? Jaký produkt je ten pravý pro nás? A co všechno bychom měli zvážit při jeho výběru?

Tak za prvé, pokud jde o volbu správné sady na bělení zubů, je důležité se podívat na složení produktu. Bezpečný a účinný produkt na bělení zubů by měl obsahovat peroxid. Peroxid je to, co skutečně způsobuje, že zuby se bělí. Měli byste však věnovat pozornost procentuálnímu obsahu peroxidu. Vysoce koncentrovaný produkt může být pro některé lidi draždivý.

Čištění zubů před bělením

Druhým krokem, který je podle mě důležitý, je důkladné čištění zubů před vlastním bělením. Když jsem naposledy použil sadu na bělení zubů, udělal jsem chybu. Neučetl jsem si zuby předem. Výsledkem bylo, že moje zuby se nestaly bělejšími, ale měly divné skvrny. Místa, kde jsem měl plak, zůstala stále žlutá, zatímco ostatní zuby se vybělily. Nebylo to zrovna pěkné. Proto z mých osobních zkušeností mohu říct, že je důležité zuby si nejdřív dobře vyčistit.

Zuby by měly být dokonale čisté, takže bělicí produkt může opravdu fungovat na skvrny a zabarvení na zubech. Čištění zubů před bělením také pomáhá odstranit jakékoliv bakterie nebo plak, které by mohly interferovat s bělicími chemikáliemi. Proto bych doporučoval použití zubní nitě, zubní vody a samozřejmě důkladné vyčištění zubů.

Aplikace bělícího produktu

Třetí krok se týká samotné aplikace bělícího produktu. Tady je potřeba být trochu opatrný, protože nesmíme zapomínat, že jakékoli bělící produkt obsahují chemikálie. Příliš mnoho bělícího produktu může být pro citlivé osoby nepříjemné. Vždyť kdo z nás by chtěl trpět bolestí při bělení zubů, že? Proto je třeba se držet instrukcí na balení a nesnažit se proces urychlit tím, že bychom nanášeli větší množství produktu než je doporučeno.

Aplikujte produkt rovnoměrně na všechny zuby, které chcete vybělit. To znamená, že byste měli být schopni vysledovat, na které zuby jste produkt aplikovali a na které ne. Opravdu nechcete mít polovinu zubů bílých a druhou polovinu stále žlutou. To by nebylo zrovna estetické.

Časování a udržování bělé barvy

Čtvrtý krok je časování. Měli byste si nastavit časovač až do doby, kdy byste měli bělící produkt ze zubů odstranit. Některé produkty lze nechat na zubech déle než jiné, takže je důležité se držet doporučeného času na balení. Předčasné odstranění produktu může vést k tomu, že vaše zuby nebudou tak bílé, jak by mohly být. Pokud produkt necháte na zubech déle, než je doporučeno, můžete si zuby podráždit nebo poškodit.

Poslední krok se týká udržení té krásné bílé barvy vašich zubů. Po dokončení bělení svých zubů by byla škoda, kdyby se opět začaly skvrnit. Proto doporučuji snižovat konzumaci potravin a nápojů, které způsobují zabarvení zubů, jako je káva, červené víno nebo červené ovoce.

Možné vedlejší účinky bělení zubů

Jeden aspekt, který mnoho lidí přehlíží, jsou možné vedlejší účinky spojené s bělením zubů. Bělící produkty mohou způsobit dočasné citlivosti nebo podráždění dásní. Pokud zaznamenáte nějaké z těchto příznaků, měli byste přestat používat bělící produkt a konzultovat to s vaším zubním lékařem. Nemožnost používání bělících produktů na dlouhou dobu je běžná, proto je důležité si udělat přestávku mezi jednotlivými cykly bělení.

Měl jsem s tím vlastní zkušenost. Když jsem poprvé použil sadu na bělení zubů, myslel jsem si, že mohu bělit své zuby kdykoliv chci. Po týdnu ale mé dásně začaly být citlivé. Bylo to nepříjemné. Naštěstí, když jsem přestal produkt na chvíli používat, citlivost ustoupila.

Konečné myšlenky o bělení zubů

So, bělení zubů nebylo vždy tak snadné a jednoduché, jak se to zdá na první pohled. Vyžaduje to vědomí, přípravu a nějaké úsilí. Ale když uvidíte výsledky, jak vaše zuby jasně září, víte, že to stálo za to. A pokud někdy zamíříte do Ostravy, určitě se stavte na kávu. Ale jen pokud to vaše nově bělící zuby dovolí!

Populární tag : Bělení zubů sady na bělení zubů správné použití domácí bělení


Napsat komentář