Depo pro Dentální Péči
Ultrasonický čistič zubů: Průvodce pro začátečníky
Lukáš Hudeček

Lukáš Hudeček

Rozumíme ultrazvuku a jak to funguje

Při pomyšlení na ultrazvuk možná myslíme na lékařskou technologii používanou k zobrazování vnitřních částí těla. Slovo ultrazvuk však odkazuje na zvukové vlny s frekvencí větší než frekvence, kterou lidský sluch může rozpoznat. A tak se nám tyto ultrazvukové technologie dostaly do rukou formou ultrazvukových čističů zubů.

V praxi využité vysoké frekvence ultrazvuku generují mikroskopické bubliny v kapalině, které praskají a vytvářejí výbušnou silu, jež efektivně odstraňuje nečistoty. Na první pohled to může znít jako něco, co bychom chtěli mít co nejdále od našich zubů, ale opak je pravdou! Ultrazvukové čištění zubů je bezpečný a účinný způsob, jak se zbavit plaku a zlepšit zdraví dásní.

Nakupujeme ultrazvukový čistič zubů: Na co si dávat pozor?

Ultrazvukové čističe zubů se rychle stávají populární i mezi běžnými uživateli, a tak na trhu narůstá jejich počet a varietnost. Při výběru je důležité zohlednit několik faktorů. Potřebujete-li poradit, jsem tu pro vás! Ještě než se pustíme do konkrétních tipů, je důležité podotknout, že ačkoliv ultrazvukové čistící systémy mohou být nádherným nástrojem pro podporu zubní hygieny, nikdy by neměly nahradit pravidelné návštěvy u zubního lékaře.

Při výběru ultrazvukového čističe zubů je důležité se podívat na frekvenci, kterou přístroj využívá. Optimum se pohybuje okolo 1,6 MHz, což odpovídá približně 96 miliónům pulzů za minutu. Kromě frekvence je důležité zohlednit také životnost baterie, ergonomii přístroje a samozřejmě cenu.

Jak správně používat ultrazvukový čistič zubů

Ačkoliv se může zdát, že použití ultrazvukového čističe zubů je komplikované, ve skutečnosti je to velmi jednoduché. Ať už jste nováčkem v oblasti zubní hygieny nebo jste zkušeným veteránem, ultrazvukový čistič zubů může být skvělým doplňkem k vaší každodenní rutině. A věřte mi, když říkám, že když jednou začnete, nikdy se nebudete chtít vrátit k tradičnímu čištění zubů.

Prvním krokem je aplikace zubní pasty na čistící hlavici čističe. Následně přístroj přiložíme k zubům a on sám začne s práci. Zvukové vibrace pronikají skrze zubní sklovinu a tím odstraňují plak a bakterie nejenom na povrchu zubů, ale i v těžko přístupných místech mezi zuby a podél linie dásní.

Není nutné tlačit přístroj k zubům. Právě naopak, je důležité nechat ultrazvuk na čističi dělat svou práci. Příliš silný tlak by mohl poškodit dásně nebo dokonce odstranit sklovinu zubu. Takže, jak říkám, nechte ultrazvuk pracovat za vás!

Můj život s ultrazvukovým čističem zubů: Dojem z vlastní zkušenosti

Mám kamaráda zubaře, který mi jednou řekl: „Lukáši, ty ultrazvukové čističe zubů jsou fakt bomba. Když už máš tak rád technologii, měl by sis jeden pořídit.“ Byl to takový lehký komentář na konci naší konverzace, ale mě se ten nápad zalíbil a rozhodl jsem se to zkusit.

Byla to láska na první použití. Pocit čistých zubů po použití ultrazvukového čističe je neuvěřitelný. Je to, jako kdyby vaše zuby prošly profesionálním čištěním u zubaře, ale jediné, co jste museli udělat, bylo chvíli stát v koupelně s tím úžasným malým přístrojem v ruce. A víte co je na tom všem nejlepší? Můj papoušek Kája se k tomu ultrazvuku chová jako k hypnotické hudbě. Jakmile zapnu čistič, usedne na okraj umyvadla a sleduje mě s očima jako talíře, když si čistím zuby.

.

Účinky gro k lepším návštěvám u zubaře taky. Naposledy, když jsem byl na kontrolě, koupelna se změnila skoro v koncertní sál. Zubař byl nadšený z toho, jak mám zuby čisté a já jsem mu s hrdostí pověděl o své nové tajné zbrani v boji proti plaku. Nejen že jsem dostal pochvalu, ale taky jsem si ušetřil na dalším čištění. A to je přeci něco, co se počítá, ne?

Ultrazvukový čistič zubů se stal nedílnou součástí mého každodenního života. Je to jedna z těch věcí, o kterých si myslíte, že je nepotřebujete, dokud ji nevyzkoušíte, a pak si říkáte, jak jste mohli bez ní tak dlouho fungovat.

Chci učinit zubní péči co nejjednodušší a co nejeffektivnější. A moje zkušenost ukázala, že ultrazvukový čistič zubů je to pravé pro mne. Možná by mohl být ty pravé i pro vás. Tak proč to nezkusit?

Populární tag : Ultrasonický čistič zubů průvodce pro začátečníky péče o zuby ultrazvukové čištění zubů


Napsat komentář