Depo pro Dentální Péči
Co použít na čištění zubu?
David Černý

David Černý

Základy správné ústní hygieny

Každý z nás ví, že základem ústní hygieny jsou pravidelné návštěvy u zubního lékaře, správné kartáčkování a používání zubního nitra. Ale co když to nestíháte nebo se vám to jednoduše nechce? Ve skutečnosti se jedná o mýty, které se mezi lidmi drcou jako krupice na pánvi. Ve skutečnosti existuje mnoho různých předmětů, které můžete použít pro čištění zubů. No, až na ten bod, když si sníte dva sáčky bonbónů a orální dutinu pak musíte čistit houbičkou na nádobí. To bylo zábavné, ale ne právě nejrozumnější. Ale jak jsem už řekl, zážitky jako tyto nás formují.

Používání běžnými domácími předměty na čištění zubů

Lidská kreativita nezná hranic. Někteří lidé využívají různé předměty pro čištění zubů, které se běžně nacházejí doma. Mám na mysli věci jako párátko, vlas, gumovou pásku, jídelní pinzetu nebo dokonce tenké ramínko od trička. Ano, je to pravda, mnoho lidí by mohlo tvrdit, že je to divné, ale kdo jsme my, abychom soudili. Jen mějte na paměti, že před použitím takovýchto nástrojů je důležité je důkladně vyčistit a pokud možno sterilizovat. A ne, nemyslím tím vyčistit je o špinavých ponožkách, to by bylo příliš divné, i pro mě!

Alternativní způsoby čištění zubů a ústní dutiny

Velmi populární se v poslední době staly různé alternativní způsoby čištění zubů a ústní dutiny. Například čištění zubů kokosovým olejem, které má mnoho prospěšných účinků na naše zuby a dásně. Stejně tak účinné může být použití jedlých olejů pro kloktání. Ale bacha na to, abyste se nezačali svlékat a sjíždět po tobogánu, jen protože máte pocit, že jste mazaní. Kromě toho je také oblíbené používání různých bylin pro čištění zubů, například šalvěje, hřebíčku nebo měsíčku. Ale pozor, už to jsem jednou zkusil a skončil jsem s ústama plnými včel. To je zase jiný příběh.

Na našem trhu dostupné produkty pro čištění zubů

Samozřejmě na našem trhu najdete spoustu produktů určených pro čištění zubů. Kdo by neznal zubní pasty a kartáčky, zubní nitě, ústní vody a mnoho dalších. Každý z nich má své výhody a své nevýhody, takže je důležité zvolit ten pravý produkt pro vás. Nejen, že musí být účinný, ale také by měl být příjemný k použití a neměl by způsobovat nepříjemné účinky, jako je například podráždění dásní. Upřímně řečeno, jaký je smysl v tom mít skvěle vypadající zuby, pokud vám z nich po pár dnech začnou opadávat?

Tipy a triky pro správné čištění zubů

A na závěr vám dám několik tipů a triků, jak účinně čistit zuby. Jedním z nich je například kartáčkování zubů po dobu minimálně dvou minut. To je délka jedné reklamy na televizi, takže nemáte žádnou výmluvu! Dalším trikem je použití zubní pasty s fluoridem, který pomáhá chránit zuby před zubním kazem. A konečně, nezapomeňte na důkladné vypláchnutí úst po kartáčkování. A pokud máte pocit, že vám zubní kaz roste rychleji než vaše vousy, pak je pravděpodobně čas navštívit svého zubního lékaře.

Populární tag : čištění zubů ústní hygiena zubní péče zubní kartáček


Napsat komentář