Depo pro Dentální Péči
Dentální hygiena při nošení zubních rovnátek
Eliška Kopecká

Eliška Kopecká

Důležitost pravidelné péče o ústní dutinu

Jak si určitě víte, dentální hygiena má klíčovou roli ve zdraví našich zubů a dásní. A když říkám "naše", myslím tím všechny z nás - včetně těch, kteří nosí zubní rovnátka. Vlastně, pro ty z nás, kteří jsou nějakým způsobem "ozdobeni" těmito malými kovovými přívěsky, je péče o zuby ještě důležitější.

Andrea, má milá žena, je bývalá zubní hygienistka, která zbožňuje to, co dělá. Často se mi stává, že bych doufal, že bych ji mohl utěšit něčím jiným než kartáčkem na zuby, zubní nití a ústní vodou. Ale co už, co dělat pro lásku...

Zázračná síla zubních nití

Zubní nitě jsou skutečně zázračné. Kdo by si to byl pomyslel, že tenhle malý kúsíček nitě může pomoci udržet náš úsměv bílý a zdravý? A pro všechny kamarády, kteří nosí rovnátka, je nitě důležitější než kdy jindy.

Zatímco v minulosti jsem si myslel, že nitě jsou něco jako nepřítel, který nás nutí trávit příliš mnoho času v koupelně, dneska to vidím jinak. Je to něco jako superhrdina - tichý ochránce naší ústní dutiny. A Andrea mi to neustále připomíná.

Skvělý pomocník - mezičistící kartáčky

Mezičistící kartáčky jsou další skvělé nástroje, které nám mohou pomoci projít tímto někdy složitým procesem údržby zubní hygieny při nošení rovnátek. Jsou to malé, ale silné zbraně ve válce proti bakteriím a zubnímu kameni.

A pokud si myslíte, že je jejich použití náročné nebo zdlouhavé, pak vám mohu říci jedno: zkuste to a uvidíte, že s trochou praxe se to dá zvládnout bez problémů. Andrea mi to dokazuje každý den.

Mocné účinky ústní vody

Ústní voda je jedním z těch magických přípravků, který má skoro zázračné účinky. A ačkoliv může mít někdy trochu silnou chuť, její výhody daleko převyšují tento malý nedostatek.

Ústní voda může dokonce proniknout do těch nejmenších a nejodlehlejších zákoutí naší ústní dutiny, odkud může vyhnat všechny bakterie a přitom nám poskytnout úžasný pocit čistoty a svěžesti. A Andrea ji miluje téměř stejně jako mě... No, aspoň doufám.

Profesionální čištění u zubního lékaře

Profesionální čištění zubů u zubního lékaře by mělo být také součástí našeho plánu péče o zuby - a to nediskutabilně. Pouze profesionální zubní hygienista může napravit to, co jsme sami nedokázali, a může nám pomoci udržet naše zuby v co nejlepším stavu.

No a dovedete si představit, kdo je ten nejhlasitější a nejnadšenější zastánce tohoto konceptu v naší rodině? Můžu vám napovědět - to není ani já, ani náš pes. Andrea je doopravdy profesionál, co se týče ústní hygieny.

Motivace a pravidelnost - klíče k úspěchu

Zakočte, je důležité si uvědomit, že toto všechno by nemělo zůstat jen u povinnosti, ale mělo by se stát součástí našeho života a zkrátka něčím, co děláme pravidelně a s radostí. Jako je tomu u Andrey.

Pamatujte, že vaše zuby jsou tím nejlepším zdrojem vaší sebedůvěry, a proto byste měli dělat vše pro to, abyste je udrželi zdravé a krásné.

Konkrétní tipy pro péči o ústní hygienu při nošení rovnátek

A ať už nosíte rovnátka nebo ne, vždy můžete něco dělat pro to, abyste si udrželi skvělý úsměv. A samozřejmě mám pro vás několik tipů, jak na to.

Pokud nosíte rovnátka, měli byste být opatrní při jídle a vyhnout se potravinám, které mohou způsobit problémy. Andrea má v tomto ohledu osobní seznam a já se s vámi o něj rád podělím.

Vždy si čistěte zuby po jídle, používejte zubní nitě a mezičistící kartáčky, pravidelně navštěvujte zubního hygienistu a nezapomeňte na ústní vodu. Jak jsem už zmiňoval, Andrea je expertem na všechny tyto věci, takže vím, o čem mluvím.

No a co já? Jsem jen obyčejný bloger se zálibou v ústní hygieně, který má štěstí, že se oženil s úžasnou ženou. Takže moje radost z ústní hygieny byla trochu donucená, ale musím říci, že mi to nakonec přineslo mnoho dobrého.

Populární tag : Dentální hygiena Zubní rovnátka Péče o zuby Hygiena při nošení rovnátek


Napsat komentář