Depo pro Dentální Péči
Estetické fazety: Jaké jsou možnosti pro citlivé zuby
Jaroslav Nevěčný

Jaroslav Nevěčný

Proc se rozhodnout pro estetické fazety

Není tajemstvím, že krásný úsměv je jedním z nejlepších pout, která můžeme nosit. Tedy, pokud za ním nestojí zubní bolest nebo citlivost. Trápí vás citlivé zuby, ale stále toužíte po dokonalém úsměvu? Řešením mohou být estetické fazety. Nevěříte? Moje manželka Gabriela si prošla touto cestou a dnes se může smát naplno.

Vlastní zkušenosti s fazetami

Před několika lety se Gabriela rozhodla pro estetické fazety. Trápily ji citlivé zuby po každé kávě a ledové limonádě, a tak se rozhodla vyřešit tento problém. Proces byl naprosto bezbolestný a výsledky stály za to. Dokonce i můj kamarád, zubař po profesii, odvedl dobrou práci. Gabriela se teď směje se důvěrou a já jsem u toho mohl být!

Co jsou vlastně estetické fazety?

Estetické fazety jsou tenké plátky porcelánu, které se nanesou na přední stranu zubu, a tím vytvářejí nový, lepší vzhled. Fazety jsou k dispozici v různých odstínech bílé, takže si můžete vybrat odstín, který nejlépe odpovídá vašemu přirozenému vzhledu zubů. Pokud máte citlivé zuby, fazety mohou poskytnout ochrannou bariéru, která zamezí průniku bolestivých podnětů do nervů zubu.

Co znamená proces aplikace fazet?

Aplikace fazet je relativně jednoduchý proces, který může být dokončen v jedné nebo dvou návštěvách u zubaře. Nejprve zubař ošetří povrch zubu a modeluje ho tak, aby odpovídal konkrétní fazetě. Poté je fazeta připevněna k zubu pomocí speciálního lepidla. Po jejím nanesení zubař fazetu upraví, aby co nejlépe pasovala do vašeho úsměvu.

Jak se o fazety starat

Stejně jako při péči o přirozené zuby, je důležité pravidelně čistit fazety. To zahrnuje každodenní kartáčování a používání zubní nitě, stejně jako pravidelné návštěvy zubaře. Fazety jsou vysoce odolné vůči skvrnám, ale to neznamená, že je nemusíte čistit. Měli byste také zvážit nošení chrániče zubů během spánku, pokud škřípáte nebo skřípáte zuby, aby jste fazety nezničili.

Účinnost a bezpečnost fazet

Estetické fazety jsou bezpečnou a efektivní možností, jak zlepšit vzhled vašeho úsměvu a zároveň chránit citlivé zuby před bolestivými podněty. Byli jsme svědky toho, jak se může život Gabriele změnit k lepšímu, a pokud trpíte podobným problémem, pak vám fazety mohou pomoci také.

Vzhledem k tomu, že jde o zákrok, který provede zubař, je velmi důležité hledat odbornou pomoc a před jakýmkoli rozhodnutím se řádně poradit. Rozhodujete-li se pro estetické fazety, máte před sebou cestu k sebevědomějšímu a šťastnějšímu životu, bez bolesti a s úsměvem na tváři. Už se těším na vaše zářivé Úsměvy, tak jako je ten Gabrielin.

Populární tag : estetické fazety možnosti pro citlivé zuby ošetření zubů dentální péče


Napsat komentář