Depo pro Dentální Péči
Jak dlouho bolí zuby po Rovnatkach?
Tomáš Havranek

Tomáš Havranek

Rozumíme bolesti zubů po rovnátkách

Jako kdokoliv, kdo je sám nosil rovnátka, vím, že první pár dní po jejich nanesení, může být obtížných. Bolest, nepohodlí a pocit cizího tělesa v ústech jsou běžné. Přesto vás ujišťuji, že vše se zlepší a bolest zubů začne postupně ustupovat. Ačkoli v prvních dnech po nanesení rovnátek, se mohou zdát zuby citlivější, je důležité si uvědomit, že to je přirozená součást procesu. Rovnátka jsou navržena tak, aby postupně tlačila zuby do správné polohy a toto posunutí způsobuje, že se zuby cítí citlivě. Toto by mohlo být intenzivnější během prvních několika dní, kdy se zuby přizpůsobují novému tlaku.

Časování bolesti - Kdy to začne a kdy to skončí?

Bolest zubů po rovnátkách je obvykle nejhorší během prvních 24 až 72 hodin. Tento časový rámec se může lišit v závislosti na osobě, ale většina lidí zaznamená značné zlepšení během prvního týdne. Pokud jde o mě, když mi bylo čtrnáct let, dostal jsem svá první rovnátka a upřímně řečeno, první dva dny byly docela těžké. Ale po třetím dni jsem začal cítit značné zlepšení a bolest začala rychle ustupovat. Je důležité si pamatovat, že bolest je součástí procesu a je známkou toho, že rovnátka fungují tak, jak mají. A pokud chcete, abych byl upřímný, bolest zubů po rovnátkách je malá cena za rovné a zdravé zuby, které získáte na konci procesu.

Tipy a triky, jak zmírnit bolest zubů po rovnátkách

Mým nejdůležitějším tipem pro zmírnění bolesti zubů po rovnátkách je bolesti předcházet než ji léčit. To znamená, že je třeba dodržovat všechny pokyny vašeho ortodonty týkající se péče o rovnátka a čistění zubů. To zahrnuje pravidelné čištění zubů, použití zubní nitě a ústní vody, a také důkladné očištění rovnátek. Dále se vyvarujte konzumaci tvrdých a lepkavých potravin, které mohou poškodit rovnátka a způsobit další bolest. Kromě toho může být užitečné používat ústní vodu pro citlivé zuby nebo žvýkat žvýkačku bez cukru, která pomáhá stimulovat slinivku a tím zmírnit bolest. Pokud jsou tyto tipy nedostatečné, můžete také zkusit léky proti bolesti, jako je ibuprofen, nebo aplikovat na dásně gel pro ústní bolest.

Nenechte se odradit - stojí to za to

Ano, bolest zubů po rovnátkách je nepříjemná. Ano, může vás otravovat. Ale víte co? Stojí to za to. Ve výsledku získáte krásný úsměv, sebevědomí a lepší zdraví. Chci vás povzbudit, abyste vytrvali a nevzdali se. Vždyť i moje kočka Líza, když měla po kastraci bolesti, nikdy se nevzdala a vždycky se snažila jíst své oblíbené granulky, i když jí to bylo nepříjemné. Takže pokud moje kočka Líza může projít takovou bolestí, myslím, že my, lidé, také můžeme. A pokud bolest přetrvává déle než očekáváte, nebojte se obrátit na svého ortodonta. Je tu pro vás, aby vám pomohl.

Populární tag : Rovnatka bolest zubů starost o zuby doba adaptace


Napsat komentář