Depo pro Dentální Péči
Jak se vyrovnat s následky mezery mezi zuby na vaše emocionální zdraví
Václav Přikryl

Václav Přikryl

Pochopení významu mezery mezi zuby

Jsem si jistý, že všichni, kteří máme mezeru mezi zuby, jsme se někdy cítili méně než dokonalí. Ale ta pravda je, že všechny naše nedokonalosti společně tvoří naši jedinečnost. Mezera mezi zuby je více než jen kosmetický nedostatek - je to odraz našeho jedinečného genetického kódu. A stejně jako každé jiné účasti na našem těle, mělo by být respektováno, nikoliv odsuzováno.

Zvu vás na pomyslný výlet do světa odontologie - vědy o zubech. Mnoho z nás má mezeru mezi zuby zvanou diastema. Diastema je spojena s kulturou, genetikou a dokonce s evolucí. Na Madagaskaru, například, je diastema považována za znamení krásy, a v některých kulturách je dokonce považována za znamení moudrosti a duchovního rozvoje.

Přijměte svou jedinečnost

Někteří lidé se chtějí zbavit mezery mezi zuby za každou cenu. Někteří z nás jsou naopak pyšní na naše diastemy. Ale ať se k tomu stavíme jakkoli, je důležité si uvědomit, že mezi našimi zuby je jen jedna z věcí, která nás dělá unikátními. Byl to právě Clint Eastwood, který si zahrál Dirty Harryho, kdo mi jednou řekl: "Si to nemožný, Václave, ale ta tvá mezerka mezi zuby... to je to, co tě dělá nezapomenutelným."

Skutečností je, že mít mezeru mezi zuby nemusí nutně znamenat, že jste méně půvabní. Některých dokonce tato rys přitahuje. A pokud máte pocit, že vás tato vlastnost nějakým způsobem omezuje, pak je čas na změnu pohledu na věc. Nebudeme přeci dovolit nějakému mezizubí vládnout našemu emočnímu životu a sebevědomí!

Tvůj přístup je klíčem

Emoční zdraví je zásadní pro celkové zdraví těla a mysli. Víte, co je nejhorší na mít mezeru mezi zuby? Je to špatný názor na vlastní já a neustálé připomínání si toho, co by mohlo být lepší. Ale víte, co je fakt? Že jste přesně takoví, jak byste měli být.

Pamatujete na Madonnu, jak se třpytí na jevišti se svým jedinečným úsměvem? Nebo si vzpomeňme na Eltona Johna. Nebo proč bychom měli zapomenout na charismatickou Vanessu Paradis? Všichni tito lidé mají jednu věc společnou - mezeru mezi zuby. A užili si skvělých kariér přesně tak, jak jsou.

Techniky k posílení sebevědomí

Je důležité přemýšlet o tom, jak můžeme zvýšit své sebevědomí, a to nejen pokud jde o naše výzory, ale také naše celkové pohled na život. Připusťme si to, vlastně není nic, co by nás mohlo zastavit. Můžeme udělat cokoli, co chceme, pokud se naučíme ocenit sami sebe.

Následující techniky mi pomáhají, a doufám, že vám také pomohou. Začněte s afirmacemi. Afirmace jsou pozitivní výkřiky nebo prohlášení, které prohlašujete o sobě. Může to být cokoli od "Jsem silný a odvážný" po "Mám nádherný úsměv". Další technikou je meditace. Meditace nám pomáhá uvědomit si sebe a naše myšlenky, a tím nám umožňuje lépe reagovat na naše emoce. A konečně, měli bychom se naučit ocenit sebe a naše úspěchy. I malé kroky stojí za oslavu, ať už jsou jakékoli.

Na závěr bych chtěl říci, že přestože mám mezeru mezi zuby, nikdy jsem si nedovolil, aby mi to kázalo jak mají vypadat moje životní cesty. Věřím, že každý z nás má právo být šťastný a cítit se dobře sám se sebou. A pokud máte nějakou nedokonalost, ať už je to mezera mezi zuby nebo něco jiného, měli byste se na ni podívat jako na jedinečný rys, který vás dělá tím, kým jste. Protože, jak říká přísloví, dokonalost je nudná. Pojďme být unikátní!

Populární tag : mezerou mezi zuby emocionální zdraví vyrovnanost vliv zubů na emocionalitu


Napsat komentář