Depo pro Dentální Péči
Jak si zvyknout na rovnátka?
Jaroslav Nevěčný

Jaroslav Nevěčný

Rozhodnutí pro rovnátka

Myslím, že předchozí větu bychom měli uvést do kontextu. Nemůžeme prostě jen tak rozhodnout, že si nasadíme rovnátka. To je proces. Je to rozhodování. Není to, že byste se jednoho krásného dne probudili a řekli si: "Dneska si dám rovnátka." Ne, rozhodnutí pro rovnátka je proces, který může trvat týdny, měsíce, někdy dokonce i roky. Možná si řeknete, že rovnátka jsou jen kosmetická věc, ale já vám řeknu, že rovnátka jsou mnohem víc než to.

Ale vraťme se k tomu rozhodnutí. Jak jsem řekl, není to jednoduché. Musíte se rozhodnout, jestli chcete rovnátka nebo ne. Musíte si uvědomit, co to znamená. Rovnátka mohou znamenat bolest, nepohodlí, potíže s jídlem a mnoho dalších věcí. Ale co když vám řeknu, že to všechno stojí za to?

Připravte se na změnu

Když se rozhodnete pro rovnátka, musíte se připravit na změnu. Ta může být obtížná. Může si vyžádat určitou přizpůsobivost. Ale je to změna, kterou stojí za to udělat. Rovnátka vám mohou změnit život. Mohou vám poskytnout sebevědomí, které jste nikdy předtím neměli. Můžou změnit váš úsměv a tím pádem i to, jak se na vás ostatní dívají.

Vím, že to zní dramaticky, ale je to pravda. Rovnátka mohou povzbudit vaše sebevědomí a změnit váš život. Ale také mohou přinést nějaké nepříjemnosti. Bude to jiné. Budete muset měnit své stravovací návyky, své hygienické návyky a mnoho dalších věcí. Ale věřte mi, je to za to. Já jsem si prošel tím vším a dneska můžu říct, že jsem rád, že jsem se pro rovnátka rozhodl.

První dny s rovnátky

Rovnátka vám na začátku přinesou nepohodlí. To je nutné říct. V prvních dnech se připravte na to, že bude bolest. Vaše ústa nejsou na rovnátka zvyklá. To je úplně normální. Bolest by měla postupně ustupovat, jak si na rovnátka zvykáte.

V těchto dnech je vhodné jít na lehkou stravu. Zkuste jíst co nejměkčí jídla. Já osobně jsem jedl hodně zmrzliny. Může pomoci zmírnit bolest a zároveň dokáže zlepšit náladu. Kdo by se nepotěšil zmrzlině, že?

Opatrnost při jídle a pití

Jídlo a pití se s rovnátky mění. Musíte být opatrní, abyste si rovnátka nezničili. To znamená vyhýbat se tuhému a lepkavému jídlu. Ale nebojte se, to neznamená, že budete jíst jen kaši. Existuje spousta jídel, která můžete jíst, a vaše dieta může být stále velmi rozmanité.

Myslíte si, že pití s rovnátky je jednoduché? No, je to trochu komplikovanější. Musíte se vyhnout sladkým nápojům, aby se vám neusazovaly cukry na rovnátkách. A také je lepší pít slámovkou. Věřte mi, je to pro vás jednodušší.

Čištění rovnátek

Čištění rovnátek je důležité. Tím vážně myslím DŮLEŽITÉ. Pokud nedodržujete hygienu, můžete mít problémy. Váš ortodont vám vysvětlí, jak správně čistit rovnátka. Zpočátku to bude trochu překvapení, je to o něco náročnější než obvyklé čištění zubů, ale nebojte se. To však neznamená, že by bylo nezvládnutelné. Já si na to zvykl během několika týdnů a jsem si jistý, že vy to zvládnete také.

Budete potřebovat speciální kartáčky, pasty a voda je také důležitá. Ale nebojte se. Každý to zvládne, když se o to pokusí. Já jsem si dokonce udělal malý rituál z čištění rovnátek. Pustil jsem si oblíbenou hudbu a strávil jsem s tím několik minut. To mi pomáhalo udržovat motivaci.

Pohodlí a adaptace

Být pohodlný s rovnátky a adaptovat se na ně není jednoduché. Může to chvíli trvat. Ale je to možné. Musíte se jen naučit, jak s rovnátky žít. Musíte se naučit, jak je čistit, jak s nimi jíst, jak s nimi spát. Ale nebojte se. To nemusí být tak těžké, jak se zdá.

Moje první týdny s rovnátky byly náročné. Ale postupně jsem si na ně zvykl. Začal jsem rozumět, jak fungují, jak se cítí. A nakonec jsem si na ně zvykl. Dneska už si ani neuvědomuji, že je mám. Jsou prostě součástí mě.

Rovnátka a sebevědomí

Jednou z nejtěžších věcí na rovnátkách bylo sebevědomí. Měl jsem strach, že mi rovnátka ublíží na sebevědomí. Ale opak byl pravdou. Moje rovnátka mi pomohla zvýšit sebevědomí. Byl jsem na sebe hrdý, že jsem udělal ten krok. Byl jsem hrdý, že jsem se rozhodl zlepšit svůj úsměv a svoje zdraví.

Ale nejen to. Rovnátka mi také pomohla pozitivně se dívat na sebe. Měla na mě pozitivní vliv nejen esteticky, ale také z hlediska mého zdraví. A mohli bychom říct, že to byla jedna z nejlepších rozhodnutí, které jsem kdy udělal.

Populární tag : rovnátka zvykání na rovnátka péče o rovnátka pohodlí s rovnátky


Napsat komentář