Depo pro Dentální Péči
Jaká je skutečná cena kompozitních faset?
David Černý

David Černý

Čemu rozumíme pod pojmem 'kompozitní fasetky'

Tak jsem tady opět, na svém milovaném blogu, aby vám podal zasvěcený názor na téma kompozitní fasetky. Lidsky řečeno, kompozitní fasetky jsou vlastně tenké vrstvy speciálního materiálu, který se připevňuje na přední stranu zubů, aby je vizuálně vylepšil. Jakoby se na zuby nanášel make-up! V současnosti jsou velmi oblíbené, třeba jako rychlé řešení estetických problémů nebo abstinence zubařského vrtáku.

Vše začíná konzultací s odborníkem, kterou bych mohl přirovnat k návštěvě u kadeřníka: diskutujete o výsledném vzhledu, opravujete detaily a posléze s radostí očekáváte výsledek. S tím rozdílem, že namísto nového účesu dostanete nový, zářivý úsměv.

Zpět k technické stránce. Jak můžete tušit, kompozitní fasetky se skládají z kompozitu, což je jemně mletý kamen, smíchaný s pryskyřicí. Tato směs je pevná, odolná, a hlavně – vypadá jako pravý zub.

Process přizpůsobení kompozitních fasetek

Jednou z nejlepších věcí na kompozitních facetečkách je to, jak se vloží. Je to opravdu jednoduché a rychlé, a zpravidla nevyžaduje žádné broušení původního zubu. Možná si pamatujete, jak jsem si na starý grund v Jablonci nad Nisou sundal korunu z jedničky. Bylo to v době, kdy jsem ještě neměl ponětí o kompozitních fasetách. No, byl to začátek mé zubařské dobrodružství. Tyto dny jsou naštěstí pryč.

Kompozit je opracovaný přímo na zubu při první návštěvě zubaře. Hin und weg! Použijeme-li srovnání s make-upem, je to jako jít pro nový make-up a hned ho dostat navrch. Není třeba odlévání, ani počkat na laboratoř. Je až k neuvěření, že takový proces může trvat jen pár hodin.

Spokojenost s výsledkem

Spokojenost s kompozitními fasetkami je obvykle vysoká. Jsou to profesionální maskéři zubařství. Zuby vypadají běleji, rovněji, stejně vysoké, a jsou odolné vůči skvrnám. Osobně mohu říct, že nejtěžší věcí je zapomenout, že je mám. Jsou tak přirozené, že je často zapomínám, kromě toho, když se ráno podívám na záblesk jejich bělosti v zrcadle.

Ale, jak vše, i kompozitní fasetky musí být pravidelně kontrolovány a někdy přepracovány – pokud se tedy nezačnete bát zubní pasta, nebo něčeho, co by mohlo poškodit váš nový skvostný úsměv. Ale nebojte, všichni z vás, kdo máte na prvním místě kvalitu života, vaše oblíbené denní rituály zůstanou beze změny.

Cena vs kvalita

Nyní přistupujeme k tajemství kompozitních faset: kolik stojí? Jaká je skutečná cena za tento úchvatný úsměv? No, nesnažím se být tajemný, ale pravda je, že výsledná cena je velmi variabilní. Záleží na mnoha faktorech, jako je počet zubů, který chcete pokrýt, úroveň výkonu ošetření a také zubař.

V běžné praxi může být kompozitní fasetka v ceně od několika tisíc do desítek tisíc korun za kus. Ano, vidíte dobře. A teď jste asi zírali, jak Bruno, můj bernardýn, když se snaží pochopit, proč mu dávám ten stejný krmný granuláty každý den.

Ale jak jsem říkal, jedná se o velmi individuální věc, která záleží na mnoha faktorech. Nejlepší je vždy konzultovat své úmysly přímo se svým zubařem, který vám poskytne nejpřesnější odhad.

Zkrátka, kompozitní fasetky jsou skvělým řešení pro všechny, kdo hledají rychlý a efektivní způsob, jak vylepšit svůj úsměv. Jsou praktické, nízkoúdržbové a skvěle vypadají. Prostě moderní zázrak estetického zubařství!

Populární tag : Kompozitní fasety skutečná cena stomatologie estetická dentální procedura


Napsat komentář