Depo pro Dentální Péči
Proč jsou snímací rovnátka ideální pro dospělé
Václav Přikryl

Václav Přikryl

Základy snímacích rovnátek

Ahoj. Já jsem Václav a dnes vám chci přiblížit něco, co možná většina z vás přehlédla. Mléčné zuby se nám měnily na stálé ještě v dětství. A jak se to tak stává, ne vždy rostou zuby přesně tak, jak by měly. A co už vůbec ne, když si je omylem vyrazíte na hokeji. Omlouvám, odbočil jsem od tématu. Mluvím dneska o rovnátkách. Ano, přesně tak, rovnátkách pro dospělé. Snímací rovnátko je zázrak moderní technologie, který v mnoha ohledech překonává tradiční rovnátka, které jste zvyklí spatřit na úsměvu teenagerů.

Proč si vybrat snímací rovnátka?

Snímací rovnátka, pro někoho nový trend, pro někoho již dávná realita. Mně tu pomáhají už pár let a mohu vás ujistit, že je to výborná volba. Jasně, nikdo nemá rád cizí objekty v ústech, ale troufnu si tvrdit, že u snímacích rovnátek to není až tak hrozné. Jednoduchý důvod? Jak to tak bývá, jsou snímací. Nebudete tedy muset trpět nepříjemnosti, na které si teenager trenující s pevnými rovnátky musí zvykat. A co teprve, když dojdou na řadu těžko dostupná místa při čištění zubů. Myslím, že i na to si ještě pamatuji.

Bezpečnost a komfort je základ

Máte pocit, že snímací rovnátka jsou nepraktická a nepohodlná? Andrea, moje, kdysi si myslela totéž. Ale stejně jako já, i ona poté, co se seznámila s jejich výhodami, neměla důvod si stěžovat. Uviděla, že snímací rovnátka ochrání vaše zuby a dásně před oděrkami a podrážděním, které by mohly vyvolat tradiční kovové rovnátka.

Jak to vlastně funguje?

Možná se ptáte, jak je možné, že takové snímací rovnátka mohou být stejně efektivní jako traditionalní kovová. Odpověď je jednoduchá – technologiemi. Snímací rovnátka jsou vyrobená na míru z průhledné pryskyřice, která se dokáže přizpůsobit tvaru vaší čelisti a zubů. To znamená, že snímací rovnátka působí stejný efekt jako kovové, ale v mnohem komfortnější a méně nápadné formě.

Pohodlné nošení snímacích rovnátek

Abych však nezůstal jen u suchých faktů a popisu výhod, dovolte mi přejít k praktickému užití. Jakmile jste si na to zvykli, jsem si jistý, že si e snímací rovnátka oblíbíte. Můžete je nosit během dne, nebo jen v noci, a stačí je jednoduše sundat, když potřebujete jíst nebo pít. A jestli na tom trváte, můžete je sundat i na focení. Takže si můžete v klidu užívat svůj oblíbený jídelníček bez starostí o poškození rovnátek nebo jídlo, které by se mohlo zaplést mezi nimi.

Je třeba to přehánět?

A na závěr možná trochu méně seriózní, ale rozhodně praktická rada. Možná si myslíte, že když jsou rovnátka snímací, můžete je nosit kdykoli se vám zachce. Já bych byl s touto volností trochu opatrnější. Představte si, že si rovnátka vyndáte na pokojíček ke hraní se svými ratolestmi – Jaromírem a Ivetkou. A najednou - zubatý vřeř! Ano, je to příšera zpod postele a právě vám odcupitala s rovnátky. Pak už je pozdě reagovat. Takže, v rámci prevence, věnujte nošení rovnátek pravidelnou péči a pozornost, spíše než aby jste je občas vyndávali "jen tak".

Populární tag : snímací rovnátka dospělí ústní zdraví kosmetická stomatologie


Napsat komentář