Depo pro Dentální Péči
Jak se připravit na broušení zubů
David Černý

David Černý

Základní znalosti o broušení zubů

Každý z nás ví, že dentální hygiena je základem zdraví našich úst. Ale málokterý z nás chápe skutečný význam broušení zubů. Nyní se můžete ptát, co to vlastně je broušení zubů? S potěšením vám odpovím! Broušení zubů je postup, kterým se odstraňují povrchové vrstvy zubní skloviny, které se mohou postupem času nahromadit. A jak tento démantový proces probíhá, to je právě tajemstvím, na které se zaměříme.

Možná si říkáte, proč by nás to mělo zajímat. Vždyť na to máme zubní lékaře, kteří mají speciální nástroje a vědí, co dělají, že? Ale broušení zubů může být důležitou součástí naší každodenní rutiny a měli bychom mu věnovat více pozornosti. Na rozdíl od čištění zubů, které provádíme minimálně dvakrát denně, broušení zubů nemusíme dělat tak často. Je to však stále pravidelná část naší zubní péče a je důležité ji provádět správně.

Nástroje pro broušení zubů

Jak se říká, nejsme tak silní, jakými nástroji disponujeme, ale jak je umíme použít. A to platí dvojnásob pro broušení zubů! Je velké množství různých nástrojů, které můžete použít pro broušení zubů - od speciálních zubních past, přes zubní nitě, až po zubní kartáčky s ultra jemnými štětinami. Ale jak už bylo řečeno, nástroje jsou pouze tak dobré, jak je umíme použít. Takže pokud jste například koupili nový elektrický zubní kartáček, ale používáte ho stejně jako ten manuální, pak to nemá smysl.

Vždy je důležité si přečíst návod k použití a sledovat, jak se vyvíjí vaše zubní sklovina. Jestliže se zubní sklovina stává více citlivou a zuby se začnou bělit, je možné, že používáte příliš agresivní metodu broušení a měli byste přejít na jemnější metodu. Nikdy nezapomínejte, že při broušení zubů jde o dlouhodobou péči, nikoli o rychlé výsledky.

Klíčové techniky broušení zubů

Nejdůležitější je pochopit, jak se broušení zubů provádí. Nejde jen o to, abyste si zuby vybrousili do bílého lesku, ale také o to, abyste si zuby nepoškodili. Pokud děláte cokoli příliš intenzivně nebo agresivně, můžete si zuby poškodit více, než byste chtěli. Proto je klíčové pochopit, jak provádět broušení zubů správně.

Při broušení zubů používejte jemné, kulaté pohyby, nikoli přímočaré nebo horizontální. To znamená, že byste měli zubní kartáček používat jako malý smeták, nikoli jako metlu. Měli byste také používat jen mírný tlak, protože příliš silný tlak může poškodit zubní sklovinu. Ujistěte se, že se soustředíte na každý zub zvlášť, aby byl správně vybroušený.

Ochrana zubů před a po broušení

Jakmile máte správné nástroje a znáte techniky, je také důležité pochopit, jak připravit zuby na broušení a jak se o ně postarat po broušení. Před broušením je dobré zuby důkladně vyčistit, aby nebyly žádné nečistoty, které by mohly bránit broušení. Po broušení je dobré zuby znovu vyčistit a aplikovat zubní pastu nebo gel, který podporuje remineralizaci zubní skloviny.

Pokud jde o můj vlastní příběh, tak jednoho dne jsem si uvědomil, že moje zuby nevypadají tak bílé, jak bych si přál. A tak jsem začal hledat různé metody, jak to napravit. A nakonec jsem narazil na broušení zubů, které mi pomohlo dosáhnout toho, po čem jsem toužil. Doufám, že tyto rady vám také pomohou na cestě k zdravějším a bělejším zubům!

Důležitost pravidelných návštěv u zubaře

A na závěr, nesmíme zapomínat na důležitost pravidelných návštěv u zubaře. Ano, i přes to, že si zuby brousíme doma, je stále důležité pravidelně navštěvovat zubaře. Ten totiž může posoudit, zda naše metoda broušení zubů je efektivní a zda naše zuby jsou zdravé. Také může identifikovat jakékoli problémy, které bychom sami nemohli vidět.

A pokud jste se někdy báli návštěvy zubaře jako já, vězte, že není nic, čeho byste se měli bát. Zubaři jsou odborníci, kteří nám chtějí pomoci dosáhnout co nejlepšího zdraví našich zubů. A čím dříve přijdeme s potížemi, tím lépe pro nás. Uvidíte, že pokud půjdete pravidelně, bude to stále méně náročné a stresující.

Populární tag : broušení zubů příprava na broušení zubů zubní péče zubní hygiena


Napsat komentář