Depo pro Dentální Péči
Jak dlouho trvá nasazení korunky?
Jaroslav Nevěčný

Jaroslav Nevěčný

Očekávaná doba trvání procesu nasazení korunky

Je jasné, že každý, kdo se rozhodne podstoupit proces nasazení korunky, bude mít otázku, jak dlouho to celé trvá. Odpověď není tak přímá, jak by se mohlo zdát. Nejedná se o proceduru, kterou byste absolvovali během jediné návštěvy u zubního lékaře. Je nutné připravit se na několik návštěv po dobu několika týdnů. Aha, nebojte se, přežili to už mnozí před vámi, a tak to zvládnete i vy. Nechci vám způsobit paniku, ale myslím, že je lepší být na situaci připraven. Přeci jen, jak se říká, informace je moc. Dává to smysl, že?

Krok po kroku: Cesta k nové korunce

První krok je vlastně odborné vyšetření. Je třeba zjistit, zda je korunka skutečně nezbytná, případně jaký typ korunky by byl pro pacienta nejvhodnější. Lékař tedy provede vyšetření vašeho ústního zdraví, bude se ptát na vaše lékařskou anamnézu a možná provede i snímky. To je proces, který obvykle zabere jen jednu návštěvu. Takže, teď už víte, o co půjde na první schůzce.

Po tomto vstupním vyšetření následuje druhá fáze. A sice příprava zubu na korunku. To může být trochu nepříjemné, ale nebojte se. Moderní anestetika jsou na vysoké úrovni a zubní lékaři jsou skutečně dobří v tom, co dělají. Během této návštěvy vám lékař obruší zub tak, aby byl připraven pro nasazení korunky. To může zabrat několik hodin, záleží na konkrétní situaci. Takže, druhá návštěva je o tom, jak se připravit na korunku.

Teď přichází ta nejdůležitější část - vlastní nasazení korunky. Jakmile je zub připraven, lékař nasadí dočasnou korunku a pošle model vašeho zubu do laboratoře, kde je vyrobena trvalá korunka. Tato fáze je obvykle jedna z nejdéle trvajících, protože výroba korunky může trvat až několik týdnů. Ale nezoufejte, konečný výsledek bude stát za to.

Jakmile je korunka hotová, je čas na poslední návštěvu. Tentokrát vám lékař nasadí trvalou korunku a provede poslední úpravy. Měli byste si být jisti, že vše sedí tak, jak má, a že jste s výsledkem spokojeni. Pak, konečně, můžete s novou korunkou odejít domů.

Náklady a péče o korunku

Nemůžeme zapomenout mluvit i o nákladech. Cena nasazení korunky se může velmi lišit v závislosti na typu korunky, na místě, kde se nacházíte, a na lékaři, kterého si vyberete. Mějte na paměti, že levnější nebývá vždy lepší. Prověřte si lékaře a laboratoř, kterou používá. Vždy je lepší investovat do kvality a mít jistotu dlouhodobé spokojenosti.

Co se týče péče o korunku, je to poměrně jednoduché. Stačí dodržovat zásady dobré ústní hygieny - čistit zuby dvakrát denně a používat dentální nit. Důležité je také pravidelně navštěvovat zubního lékaře ke kontrole.

Mé vlastní zkušenosti s nasazováním korunky

A teď k těm 40% šance, o kterých jsem mluvil na začátku. Měl jsem to štěstí (nebo smůlu, záleží na pohledu), že jsem si vlastní zkušenost s nasazením korunky ještě nedělal. Ale mám přítele, který tím prošel. Jak on říká, nebylo to zrovna procházka růžovou zahradou, ale s výsledkem je spokojen. Když se na něj podívám, musím říct, že ta korunka vypadá skvěle. Takže, ačkoliv to může být proces náročný na čas a trpělivost, výsledek určitě stojí za to.

Tak a teď už víte, co všechno vás čeká, když se rozhodnete pro nasazení korunky. Doufám, že jsem vám tím mohl trochu pomoci. A pamatujte, na zdraví zubů se nevyplácí šetřit. Jak se říká, smích je poloviční zdraví, takže se postarejte o svůj úsměv.

Populární tag : Korunka zubu nasazení korunky stomatologie proces nasazení korunky


Napsat komentář