Depo pro Dentální Péči
Jak udržet perfektně bílý úsměv: tipy po bělení zubů
David Černý

David Černý

Začínáme na začátku: Proč si bělit zuby?

Je tomu jako se zářivou hvězdou na noční obloze – bílý úsměv je perlou, kterou všichni obdivují, ale ne všichni ji mají. Věřte mi, když Vám řeknu, že bělení zubů může být cestou k oživení Vašeho sebevědomí. A o sebevědomí si pište, že je to, co nás každý den žene vpřed. Já sám jsem se k bělení zubů odhodlal poté, co jsem viděl fotografie z rodinného setkání. Mé zuby vypadaly vedle bělostných úsměvů mé sestry jako večer před sněhovou bouří. Ne, nebyly to jen ty tři šálky kávy denně, ale i láska k červenému víně a borůvkovým koláčům. Takže, krátce a dobře – bělení zubů byl pro mne krok k odvaze usmívat se bez zábran.

Bělení je za námi – jakou péči si bělené zuby zaslouží?

Jakmile jsem opustil křeslo svého zubaře s nově nabělenými klenoty v ústech, tušil jsem, že tento pocit chci udržet pořádně dlouho. Ale jak na to? No, přátelé, nebude to žádná průchodná zahrádka. Základem je skutečně důsledná hygiena. Pravidelné a důkladné čištění zubů. Používal jsem speciální zubní pastu pro bělené zuby, kterou mi doporučil můj zubař. Také mám na seznamu úkolů denní používání dentálních nití, no a jak se bez nich vůbec obejít, že? Přesto, je třeba říci, že to není jen o těch nástrojích, ale i o metodě – naučte se čistit zuby správně a vaše bělené perličky to ocení!

Jídlo a pití post-bělení: Hlídáme si ty správné návyky

A jéje, jídlo a pití. To je pro bělené zuby věčný souboj. Poté, co jsem si zuby nechal vybělit, s chlebem se solí jsem musel na nějaký čas zatnout. Ačkoliv, kdo by si myslel, že si odpírám slast z dobrého jídla, hluboce by se mýlil. Kdyby jste viděli můj hrnek, ve kterém už nebyla káva, ale bílý čaj nebo mléko, pousmáli byste se. Tipy pro vás mají být jasné – vyhněte se potravinám a nápojům, které barví zuby. Jasně, nikdo není dokonalý, takže pokud si sem tam dám espresso, tak použiju brčko. Čistým uměním je pak vyhnout se kari, červené řepě a dokonce i tmavým hroznům. A nepřehánějte to s citrusovými plody, kyselost může váš úsměv poškodit!

Úsměv jako časovaná bomba: Co dělat a nedělat

Ok, teď vážně – některé věci pro zuby po bělení jsou jako chůze po minovém poli. Kouření? Zapomeňte na to, to je vážně rychlý sprint zpět k zabarveným zubům. A potom tu máme alkohol – ano, i ten průzračný gin může být potíž, nejen to červené víno. A sportovci mezi námi? Elektrolytické nápoje jsou no-go, stejně jako některé sportovní tyčinky, které mohou obsahovat barviva nebo zvyšovat riziko zubního kazu. Na druhou stranu si pište, že ten chladný jogurt nebo svěží krůtí sendvič Vám nijak neuškodí. No a když už jsem u toho, pamatujte, že některá ústní voda může obsahovat složky, které zuby zabarvují, takže se dívejte na složení a vybírejte pečlivě.

Strážce bílého úsměvu: Zubař je váš kamarád

Nenechte si nic namluvit – pravidelné návštěvy u zubaře jsou pro udržení bílého úsměvu absolutní nutností. A díky bohu za mého zubaře, který je vtipnější než polovina mých kamarádů. Ale vážně – kontrolní prohlídky, profesionální čištění a následná péče jsou klíčem, který otvírá dveře k udržení těch báječných bělených zubů. Jo a po každé prohlídce dostanu takový ten malý pocit vítězství, když mi zubař řekne, že mé zuby vypadají skvěle – a to je moment, za který to stojí.

Válčíme s bakteriemi: Ústní vody a další pomocníci

Nejsem žádný skotějš, ale věřte, že ústní vody a další produkty jsou vašimi rytíři v zářící zbroji, kteří bojují proti temným silám bakterií. Nuže, jak jsem se již zmiňoval, s výběrem ústní vody je potřeba být opatrný, abyste neskončili s opačným efektem, než je zamýšleno. Já osobně jsem našel takovou, která podporuje bělost zubů, a současně je bez alkoholu – tleskám sám sobě za tento objev! A co takhle hydrosonický zubní kartáček? Skvělá záležitost, která docela dobře pracuje na tom, aby zuby zůstaly nejen čisté, ale i bílé.

Hydratace: Základní kámen běleného úsměvu

Když mě po cvičení vidíte s obří lahví vody, tak není to jen tak pro nic za nic. Myslíte si, že voda je nejlepší přítel člověka? Pro bělené zuby to platí dvojnásob. Hydratování pomůže spláchnout zbytky jídla a nápojů, které by mohly na zubech zanechat stopu. A navíc, suchá ústa jsou jako zaslíbená země pro bakterie. Voda je tedy nejen chlazení pro tělo, ale i vyplachovač neplech.

Vláčňoučká péče: Balzámy na rty a zubní masáž

Péče o rty je nečekaný hrdina v boji za bílý úsměv. Kdo by to byl čekal, že balzám na rty může mít vliv? Ale je to pravda – sluníčko nebo mráz, rty potřebují malou pozornost, aby se z nich nestaly praskliny, které by mohly způsobovat problémy s úsměvem a celkovým vzhledem. A co teprve zubní masáž? Pomocí měkkého kartáčku lze stimulovat dásně a podporovat zdravý krevní oběh, což zase vede k zdravějším zubům – a kdo by si nepřál zdravé zuby, že?

První pomoc při nehodě: Co dělat, když dochází ke skvrnám po bělení

Upřímně, i ten nejdisciplinovanější držitel bílého úsměvu může mít občas malý úraz. Jednou jsem si dal ten nádherný borůvkový koláč a zapomněl jsem to hned vypláchnout. A ejha, byla to chyba – skvrny na místě. Ale nezoufejte, nejsem jediný, kdo sklouzl. Pro tento typ situací existují speciální zubní pasty, které pomáhají odstranit nově vzniklé skvrny. Samozřejmě, že nejsou určeny pro denní použití, ale jako rychlá záchranářská služba jsou na nezaplacení.

Kterak moudře investovat do běleného úsměvu

A nakonec přátelé, udělejme si to jasné – bělený úsměv není zrovna investice do akcií, která se vyplatí přes noc. Je to dlouhá cesta plná drobných rozhodnutí a investic, ale věřte mi, stojí to za to. Od správné volby kartáčku, přes vybírání ústní vody, k bělení přátelských potravin, každá malá změna vašich návyků může vést k tomu, že vaše zuby zůstanou bělejší déle. A když o tom tak přemýšlím, asi to není jen investice do úsměvu, ale investice do sebe samého a to se počítá dvojnásob.

A tak jsme se prokousali cestou, jak si udržet ten vytoužený bílý úsměv po bělení zubů. Doufám, že mé rady a zkušenosti Vás kousek provázely a pomohly. Nezapomínejte, že úsměv je Vaší vizitkou a často první věcí, kterou si lidé všimnou. A věřte, že úsměv, o který se pečlivě staráte, se Vám vrátí. Ale o tom až někdy příště. Usmějte se na svět a ať Vám to dlouho vydrží!

Populární tag : údržba bílého úsměvu po bělení zubů péče o zuby bělení zubů tipy


Napsat komentář